Prof. Dr. Birol EMİL tarafından "Kültür,Dil ve Edebiyat" konulu konferans verildi.
21 Şubat 2019 Perşembe 16:43 tarihinde yayınlandıHaliç Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Birol Emil bugün Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün konuğuydu. Üniversitemiz rektör yardımcılarından sayın Prof. Dr. Recep Çiğdem, Fakültemiz dekanı sayın Prof. Dr. Ekrem Bektaş, dekan yardımcılarımız, bölüm öğretim elemanlarımız ve üniversiteden çok sayıda öğrencimizin katıldıkları “Kültür Dil ve Edebiyat” başlıklı konferans doğu ve batı edebiyat ve sanatları arasında geniş yelpazede bir mukayeseyle ifadesini buldu. Halis edebiyatın siyaset ve ideolojinin üstünde bulunduğunun dile getirildiği konferansta Baki, Fuzuli, Şeyh Galip, Namık Kemal, Victor Hugo gibi şairlerin şiirleriyle Prof. Dr. Birol Emil dinleyicilerine adeta şiirsel bir şölen sundu.
![](/assets/uploads/other/files/fef/images/WhatsApp_Image_2019-02-21_at_16.35.06%282%29.jpeg)
![](/assets/uploads/other/files/fef/images/WhatsApp_Image_2019-02-21_at_16.35.04%281%29.jpeg)
![](/assets/uploads/other/files/fef/images/WhatsApp_Image_2019-02-21_at_16.35.03%282%29.jpeg)
![](/assets/uploads/other/files/fef/images/WhatsApp_Image_2019-02-21_at_16.35.07%281%29.jpeg)
Diğer Haber Başlıkları
- Fakültemizde Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi.
- Fakültemiz 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı.
- Fakültemizde "Aşık Sefai'den Deyiş Semah ve Türkmeni Bozlaklar Dinletisi" Düzenlendi.
- Fakültemizde Görev Yapan Kadın Akademisyenler "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde Toplandı
- Fakültemizin Akademik Genel Kurul'u Toplandı.